PIT online. Ile osób przekaże internetowo deklarację PIT w 2017?

PIT-37 składa większość z nas. Ten typ deklaracji podatkowej dotyczy osób, które pracują na umowę o pracę, zlecenie lub o dzieło. PIT-37 obejmuje także pobierających świadczenia np. emeryturę lub rentę. Do pewnego czasu większość Polaków wszelkie formularze podatkowe wypełniała u księgowej. Ostatnio prawdziwą popularność zdobywają jednak programy internetowe.

 

Programy rozliczające PITy – o czym trzeba wiedzieć?

Programy internetowe pozwalające na złożenie deklaracji online są bezpłatne. Jak je wyszukać? Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Programy tego rodzaju zapewniają optymalną obsługę rozliczeniową. Są w stanie nie tylko wskazać, jaką deklarację konkretny użytkownik powinien wypełnić. Dokonują także automatycznych rozliczeń. Programy komputerowe mają tę przewagę nad biurami księgowymi, że są bardzo intuicyjne i można z nich wiele się dowiedzieć. Ze względu na to, że w interfejsy tego typu programu posiadają specjalnych asystentów, większość operacji, których musi dokonać użytkownik, jest sugerowanych. Nie trzeba się zastanawiać, co trzeba wypełnić. Program odpowiednio się dostosuje, po wpisaniu kilku podstawowych informacji. Wszelkie aplikacje rokrocznie się uaktualnia. To pozwala na uwzględnienie ewentualnych zmian w przepisach.

 

Ilu Polaków korzysta z internetowych rozliczeń PIT-37?

W 2015 r. Polacy złożyli ponad 7 milionów deklaracji przez Internet. To zadziwiający wynik – coraz więcej z nas przestaje obawiać się elektronicznych technologii. Z roku na rok ta forma składania PITów jest popularniejsza. Warto zauważyć, że w 2009 r. na e-deklarację zdecydowało się zaledwie 320 tys. rodaków. Programy rozliczeniowe stają się coraz popularniejsze przede wszystkim ze względu na wygodę i szybkość załatwienia wszelkich formalności. Do urzędu obliczenia i dane docierają internetowo, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.gov.pl. Do tego systemu mogą wpływać formularze sankcjonowane e-podpisem lub uwierzytelnione za pomocą danych weryfikacyjnych. Polecamy Wam Poradnik rozliczenia pit przez internet w 2017 roku wydany przez serwis abc-podatki. Znajdziecie w nim wszystkie niezbędne informacje i narzędzia na temat rozliczeń online.

 

Warto zauważyć, że przed wysłaniem jakichkolwiek informacji do urzędu, program dodatkowo je monitoruje. Dzięki temu można mieć pewność, że formularze są poprawnie wypełnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *